Una Stāmere
Prakse

RSU Stomatoloģijas institūta Implantoloģijas Klīnika


Una Stāmere

Dr. Una Stāmere ir sertificēta periodontoloģe ar 18 gadu pieredzi zobārstniecības nozarē. Darba ikdiena paiet Rīgas Stradiņa universitātes Implantoloģijas klīnikā, ārstējot visplašākā spektra zobu balstaudu jeb periodonta slimības un stāvokļus. Īpašas intereses: periodonta estētiskā plastiskā mikroķirurģija.

Una 2003. gadā absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas fakultāti, iegūstot zobārsta specialitāti. Turpinot studijas rezidentūrā, 2008. gadā iegūta periodontologa kvalifikācija. Regulāri apmeklē konferences un seminārus ārvalstīs, kā arī papildina praktiskās iemaņas pie Eiropas labākajiem speciālistiem.

Ārste ir Latvijas Zobārstu asociācijas biedre un Latvijas Periodontologu asociācijas prezidente. Kopš 2011. gada veic pedagoģisko darbu Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātes Zobu higiēnistu akadēmiskajā skolā.

Darbā periodontologa specialitātē Unu iedvesmo izaicinājumi – atrast risinājumus šķietami bezcerīgās situācijās, apgūt un izmantot tehniski sarežģītākas, bet pacientam saudzīgākas metodes. Visvairāk enerģijas ārste iegulda pacientu izglītošanā un iesaistīšanā ārstēšanas procesā, jo ir pārliecināta, ka mutes atveseļošanā un sasniegto rezultātu saglabāšanā lielākā nozīme ir pacienta ieradumu un dzīvesveida maiņai. Lielāko gandarījumu sniedz komunikācija ar pacientiem un iespēja daudzu gadu garumā redzēt, kā līdz ar mutes veselības atgūšanu uzlabojas viņu vispārējā veselība un dzīves kvalitāte.

Mūsu ķermeņa veselībai ir vajadzīgas vienkāršas lietas: veselīgs ēdiens, ūdens, svaigs gaiss, kustības un tīrība. Lielākā daļa no tām ir pieejamas bez maksas.