Smaids

15 fakti par tavu smaidu, kas liks tev smaidīt vēl vairāk

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

1. Smaids ir lipīgs

Vai esi pamanījis - ja kāds tev uzsmaida, arī tev neviļus sejā parādās smaids? Smaids uzlabo mūsu garastāvokli un var uzlabot arī citu cilvēku garastāvokļus, kā arī dienu. Pētījumi liecina, ka aptuveni puse no cilvēkiem, kam tu uzsmaidīsi – uzsmaidīs tev atpakaļ. 

2. Smaids padara mūs pievilcīgākus

Jaunākajos pētījumos, ir atklāts, ka smaids mūs padara pievilcīgākus citu cilvēku acīs. Smaidošs cilvēks vienmēr izskatīsies skaistāks un veselīgāks, nekā cilvēks ar neitrālu vai skumju grimasi.

3. Smaids samazina stresu

Zinātniski ir pierādīts, ka smaids samazina tādu stresa hormonu līmeni mūsu ķermenī, kā kortizols, adrenalīns un dopamīns. Smaidot mūsu ķermenī izdalās endorfīns, tautā saukts arī par laimes hormonu. Interesanti, ka šis hormons izdalās arī pat tad, kad mēs paši sevi piespiežam smaidīt, līdz ar to mēs paši sev varam ģenerēt garastāvokļa uzlabošanos un laimes hormona izdalīšanos.

4.  Smaids uzlabo mūsu imūnsistēmu

Pētījumi apliecina, ka smaids var līdzsvarot sirdsdarbības ātrumu un samazināt asinsspiedienu, kā arī uzlabot imūnsistēmu kopumā. Smaidot mūsu ķermenis jūtas vairāk atbrīvots, kas savukārt veicina labu veselību un spēcīgāku imūnsistēmu.

5.  Smaids kā draudzības pazīme

Smaids ir internacionāla draudzības pazīme. Smaidīšana, vai nu apzināta, vai neapzināta, visā pasaulē un visās kultūrās ir pazīstama kā laimes, laipnības un pieņemšanas pazīme.

6. Smaidu var atpazīt pat no tāluma

Smaids ir visātrāk un vieglāk atpazīstamā sejas izteiksme. Cilvēks smaidu var atpazīt pat no 100m attāluma.

7.  Smaids nodarbina sejas muskuļus

Skaits, cik sejas muskuļi piedalās smaida radīšanā var atšķirties, atkarībā no emociju līmeņa, smaida veida, kā arī no katra cilvēka individuāli. Interesants fakts, ka smaids prasa mazāk muskuļu piepūles, nekā neapmierināta sejas izteiksme.

8. Pastāv vairāki smaida veidi

Ir 19 dažādi smaida veidi, bet tikai seši no tiem ir patiesi jeb dabīgi, pārējie ir sociālie jeb pieklājības smaidi, vai smaidi, kas var rasties izjūtot, piemēram, noteiktas sāpēs, kaunu, u.tml.

9.  Smaids – kā atalgojums

Pētījumi apliecina, ka redzot smaidošu seju, tiek aktivizēts smadzeņu reģions, kas liek mums justies atalgotiem un novērtētiem.

10. Sievietes smaida biežāk nekā vīrieši

Pētījumi rāda, ka vidēji sievietes smaida 62 reizes dienā, bet vīrieši - tikai 8 reizes dienā.

11. Mazuļi smaida jau mātes puncī

Iespējams tu smaidīji jau pirms piedzimšanas – mātes vēderā. Protams, tas bija neapzināti, bet spēja smaidīt mums jau ir dota kopš bērna kājas.

12. Smaids kā panākuma atslēga 

Smaids var būt viena no mūsu panākuma atslēgām. Smaidoša persona šķiet pievilcīgāka, sabiedriskāka un pašpārliecinātāka. Savukārt, šīs īpašības ir atzītas par vieniem no priekšnoteikumiem ceļā uz panākumiem karjerā un citās dzīves jomās.

13. Pastāv Pasaules Smaida diena

Pasaules Smaida diena tiek atzīmēta, katru gadu oktobra pirmajā piektdienā, tās aizsācējs bija amerikāņu mākslinieks Hervijs Bolls. Viņš 1963. gadā radīja visā pasaulē plaši pielietoto “smailija” simbolu. Pasaules Smaida dienas devīze ir “Izdari labu darbu. Liec vismaz vienai personai smaidīt.”

14. Smaidoši cilvēka rada lielāku uzticamības sajūtu

Interesants fakts, no kāda amerikāņu pētījuma, liecina, ka 3 no 4 cilvēkiem uzticētos cilvēkam ar jauku smaidu, nekā cilvēkam ar labu darbu, apģērbu vai mašīnu.

15. Smaids liek balsij izklausīties draudzīgākai

Ja cilvēks smaida, kamēr runā pa telefonu, tas liek viņa balsij izklausīties draudzīgākai un laipnākai.

Piesakies konsultācijai

Citi raksti