Smaids

8 iemesli smaidīt vairāk jau šodien

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

#1. Smaids vairo skaistumu.

Jaunākajos pētījumos atklāts, ka smaids mūs padara pievilcīgākus citu cilvēku acīs. Smaidošs cilvēks vienmēr izskatīsies skaistāks nekā cilvēks ar neitrālu vai skumju sejas izteiksmi. Centies, lai smaidīšana kļūtu par tavu ikdienas ieradumu ⎼ smaidi katru rītu, veroties spogulī. Iespējams, jau pavisam drīz tu sajutīsi, kā mainījusies tava dzīve, apkārtējiem pamanot un novērtējot tavu dabisko starojumu.

#2. Smaids mazina stresu un rada laimes izjūtu.

Ir zinātniski pierādīts, ka smaids organismā samazina stresa hormonu kortizola, adrenalīna un dopamīna daudzumu un vienlaikus veicina endorfīna jeb laimes hormona izdalīšanos. Izrādās, šis hormons veidojas arī tad, kad mēs paši sevi piespiežam smaidīt! Tā ir taisnība ⎼ pat esot sliktā omā, tu vari to uzlabot, liekot lūpām atplaukt patiesā un sirsnīgā smaidā. Izmēģini pats ⎼ padari savu dienu pozitīvāku, uzņemot pāris smaidīgu selfiju!


#3. Smaids uzlabo veselību un imunitāti.

Pētījumi apliecina, ka smaids nāk par labu sirds un asinsvadu sistēmas veselībai. Smaidot organismam tiek sūtīts signāls par briesmu neesamību, tāpēc tas var atslābt ⎼ atsaucoties šim signālam, normalizējas sirdsdarbības ātrums un var pat nedaudz kristies paaugstināts asinsspiediens. Vienlaikus smaida radītā laimes izjūta palīdz organismam sekmīgāk tikt galā ar slimību izraisītājiem, imūnsistēmai savlaicīgi pamanot nelūgtos iebrucējus un sākot tos apkarot. Ne velti saka ⎼ smaids ir labākās zāles!

#4. Smaids ir lipīgs.

Varbūt esi ievērojis ⎼ ja kāds uzsmaida tev, arī tavā sejā neviļus parādās smaids? Zviedru zinātnieki savulaik veikuši pētījumu, kurā nopietni cilvēki, redzot savā priekšā smaidīgus cilvēkus, nespēja apvaldīt sevi ⎼ viņu sejas muskuļi dabiski savilkās smaidā. Teiciens “Pasmaidi, un pasaule tev uzsmaidīs pretī!” šeit iederas, vai ne?

#5. Smaids ir atslēga ceļā uz panākumiem.

Smaidoša persona šķiet pievilcīgāka, pašpārliecinātāka un komunikablāka, un tieši šīs īpašības ir atzītas par būtiskām ceļā uz panākumiem karjerā un citās dzīves jomās. Tāpēc ⎼ ja jaunajā gadā vēlies tikt pie kārotā paaugstinājuma darbā, iesakām tev vairāk smaidīt!

#6. Smaidoši cilvēki rada lielāku uzticamības sajūtu. 

Kāda amerikāņu pētījuma interesants secinājums liecina, ka 3 no 4 aptaujātajiem labprātāk uzticētos cilvēkam ar jauku smaidu, nevis pārāk nopietnam cilvēkam ar labu darbu, apģērbu vai mašīnu. Pats par sevi saprotams, arī pārējās lietas nenāk par ļaunu uzticamības vairošanai, tāpēc sarunā ar potenciālo klientu vai darba devēju atceries ne tikai laipni smaidīt, bet arī reprezentabli izskatīties.

#7. Smaids ir draudzības un miera pazīme.

Rokas spiešanas, paklanīšanās un apskāvienu nozīme dažādās kultūrās mēdz atšķirties, toties smaids itin visur ir draudzības apliecinājums. Smaidīšana nudien visos pasaules nostūros tiek uztverta kā laimes, laipnības un pieņemšanas pazīme. Tuvākā vai tālākā nākotnē dodoties ceļojumā, atceries uzsmaidīt satiktajiem cilvēkiem ⎼ kas zina, varbūt tu iegūsi jaunus draugus.

#8. Smaids liek balsij izklausīties patīkamākai.

Ja cilvēks telefona sarunas laikā smaida, viņa balss šķiet draudzīgāka un laipnāka, un var gadīties, ka viņa sarunas biedrs pats neviļus sāk smaidīt, jūtot šo silto noskaņu. Piezvani savam kolēģim, kurš, iespējams, gluži kā tu strādā no mājām, un pasmaidiet kopā.

Piesakies konsultācijai

Citi raksti