Smaids

Ieteikumi pavasara noskaņojuma radīšanai

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Aizejot ziemai un iestājoties pavasarim, mainās ne tikai laikapstākļi, saules gaismas ilgums, putnu čalu intensitāte un zaļo toņu  spilgtums un variācijas apkārtējā ainavā. Arī mēs mostamies līdz ar dabu un kļūstam enerģiskāki, atvērtāki un smaidīgāki.

Ko darīt, ja pēc ilgās un dažādiem nogurdinošiem ierobežojumiem piepildītās ziemas vēl neesi paguvis noķert savu pavasara sajūtu un nepavisam nealksti smaidīt? Ieskaties mūsu ieteikumos, izvēlies sev tīkamākos un ļauj tiem atvērt tavu sirdi jaunai pieredzei un lūpas ‒ platam, prieka un gandarījuma pilnam smaidam! 

#1. Vecie labie dienišķie 10 000 soļi

Cilvēka ķermenis ir radīts, lai kustētos, un iešana ir viens no kustību pamatiem, kas, regulāri veikta, ne tikai uzlabos pašsajūtu un veicinās vēlmi smaidīt, bet arī nodrošinās ikdienā nepieciešamo kustību daudzumu. 

Iet vai neiet 10 000 soļu ik dienu? Neapšaubāmi ‒ iet! Ved regulārās pastaigās savu mājas mīluli vai arī, ja tāda nav vai tas neizrāda interesi par pastaigām ārpasaulē ‒ sevi un ģimeni. Uz darbu vai veikalu dodies kājām. Ik pēc pusstundas piecelies no darba krēsla un izmet loku pa biroju vai mājām, ja strādā no turienes.

Soļu skaitīšanā tev palīdzēs kāda no fitnesa lietotnēm ‒ ja tavā viedierīcē tādas nav pamatiestatījumos, izvēlies visvairāk piemēroto TE

#2. Liec strādāt saviem “zaļajiem pirkstiņiem”!

Patiesībā nemaz nav vajadzīgs pārlieku liels talants vai aicinājums, lai uz palodzes audzētu zaļumus. Pavadi laiku mājās lietderīgi un izveido pats savu mazo dārziņu ‒ šobrīd vari audzēt, piemēram lokus, zirņu asnus, kressalātus, baziliku, pētersīļus vai timiānu. Iedomājies to gandarījumu, kas rodas, noplūcot un baudot paša audzētus un svaigi smaržojošus zaļumus! Tādēļ vien jau ir vērts pasmaidīt! 

Ja tomēr šķiet, ka taviem “zaļajiem pirkstiņiem” labāk netuvoties augsnei un sēklām, iegādājies kādu telpaugu un mēģini atcerēties to regulāri aplaistīt. Pilnīgas neveiksmes un izmisuma gadījumā vari izvēlēties kaktusu ‒ ar tā vienkāršo aprūpi tiks galā pat vislielākais aizmārša.

#3. Dodies tūrē pa purva takām

Latvijā netrūkst gleznainu purvu, kas pārsteidz ar savām krāsām, smaržām un augu un dzīvnieku pasauli. Pēdējā laikā purva takas ir īpaši populāri vietējā tūrisma galamērķi, un tomēr dažās no tām var tīri veiksmīgi izdoties noķert klusuma brīžus un priecāties  par gandrīz neskartās dabas skaistumu. Apmeklē vismaz 3 dažādas purva takas, izbaudi tajās valdošo noskaņu, fotografējies no sirds un pēc tam obligāti padalies sociālo tīklu profilos ar savām smaidīgajām bildēm, lai stiprinātu iespaidu par sevi kā dabas un pārgājienu mīļotāju (nevienam taču nav jāzina, cik km tu patiesībā nogāji). Ja vēl bildes tapušas saullēktā, tad tevi noteikti apskaudīs ne viens vien draugs, kam no rītiem patīk pagulēt. 

Dažas interesantas purva takas atradīsi TE. Jā, arī Ķemeru taka skaitās!

#4. Izmēģini jaunas receptes

Vai esi kādreiz gatavojis slaveno havajiešu ēdienu pokiju jeb poke bļodu? Tā sastāvā parasti ir zivs – lasis vai tuncis –, rīsi vai nūdeles, piedevas – dārzeņi vai jūras zāles – un dažādas mērces. Ļaujies fantāzijai un savā nākamajā maltītē uzbur šo krāsu un garšu bagātību, kas liks tīksmīgi smaidīt vēl ilgi pēc tās nobaudīšanas!

Ja nelieto uzturā zivis, vari tās aizstāt ar gaļu vai tofu, kā arī būt pavisam drosmīgs un izvēlēties doktordesu. Iespēju ir daudz – gūsti iedvesmu no internetā atrodamajām receptēm un ēdienu gatavošanas blogiem un tiec pie sava unikālā pokija!

#5. Atrodi neparastu vaļasprieku

Origami locīšana, LEGO figūriņu fotografēšana dažādās vietās, mēbeļu restaurēšana, putnu vērošana, skudru audzēšana – mūsdienās ir daudz iespēju, kā sevi nodarbināt un izklaidēt neierastos veidos, ja, protams, neesi līdz ausīm iestidzis darba un mājas pienākumu apvienošanā. 

Mums ir risinājums arī pavisam aizņemtajiem! Pamēģini pārspēt Ginesa rekordu smaidīšanā! Tas pieder Marianai no Brazīlijas, kurai izdevās bez pārtraukuma smaidīt 2 stundas, 2 minūtes un 4 sekundes. Smaidīšanu droši vari apvienot ar citu pienākumu veikšanu – kas zina, varbūt pavisam drīz tu neviļus kļūsi par īstu smaida virtuozu.

#6. Izdomā vismaz 10 veidus, kā smieties

Smiekli ir tikpat dažādi kā mēs paši. Visiem ir zināms, ka, smejoties no sirds, smiekli nereti mēdz pārņemt arī apkārtējos. Padari savus smieklus vēl lipīgākus, izmēģinot dažādus jautrus un sev neraksturīgus smiešanās veidus – liekam galvu ķīlā, ka pavisam drīz tavas mājas sienas līgosies no tavu un mājnieku smieklu vētras. Pozitīva blakne – endorfīna un C vitamīna palielināšanās organismā un neticami labs garastāvoklis!

Starp citu, eksistē vesela smieklu zinātne – gelotoloģija. Pasaulē izveidoti simtiem smieklu klubu, tiek vadīti smieklu semināri un piedāvātas pat smieklu jogas nodarbības.

#7. Pieņem 30 dienu fitnesa izaicinājumu

Tie joprojām ir un būs aktuāli! Jāsaka gan, ka neviens no tiem tev negarantēs ideālu vēderpresi, tvirtu dibenu vai spēcīgu muguru vien mēneša laikā, bet tava fiziskā forma un izturība pavisam noteikti uzlabosies, turklāt pēc šīm 30 dienām jutīsi ievērojamu gandarījumu un pārliecību par sevi. Tie ir sasodīti labi iemesli smaidīt, vai ne? 

Pietupieni, planks vai burpee vingrinājumi – ar ko sāksi? Iedvesmai ielūkojies TE!

#8. Uzpos savu smaidu!

Pavasarī jāveic ne tikai mājas, bet arī mutes dobuma ģenerāltīrīšana jeb zobu higiēna. Procedūras laikā zobu higiēnists ar speciāliem zobārstniecības instrumentiem un profesionāliem zobārstniecības līdzekļiem iztīrīs visas grūti sasniedzamās mutes dobuma daļas, likvidējot kaitīgās zobu aplikuma baktērijas un zobakmeni, kas ir galvenie zobu un smaganu problēmas izraisošie faktori. Rezultātā tu iegūsi veselīgāku mutes dobumu, patīkamāku zobu toni un svaigāku elpu. 

Mūsu speciālisti ir šeit, lai tev palīdzētu, – izvēlies savējo, piesakies konsultācijai un dodies pretī pavasarim ar tīriem zobiem un platu smaidu! 

www.smaidaeksperti.lv/eksperti

Piesakies konsultācijai

Citi raksti