Zobi

Non-prep venīri – saudzīgs un efektīvs veids skaista smaida iegūšanai

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Kurš gan nesapņo par skaistu un sniegbaltu smaidu! Kā zināms, ne visiem tas ir dabas dots, tomēr, izmantojot estētiskās zobārstniecības sasniegumus un ievērojot labu mutes dobuma higiēnu, mūsdienās tādu iegūt ir pavisam vienkārši. 

Šajā rakstā uzzināsi vairāk par non-prep* venīriem lielisku un saudzīgu veidu zobu dabiskā izskata atjaunošanai un smaida estētikas uzlabošanai! Informācija apkopota sadarbībā ar mūsu smaida ekspertu zobu protēzistu Albertu Mhitarjanu (Stomatoloģijas institūta Protezēšanas klīnika). 

Zobu venīri ir viens no populārākajiem zobu atjaunošanas veidiem. Tās ir ļoti plānas (0,3–1,2 mm) keramikas plāksnītes, kuras ar cementu piestiprina pie zobu ārējām virsmām, lai koriģētu gan zobu vizuālo izskatu (krāsu, formu), gan funkciju. Ar venīriem iespējams pilnībā atjaunot zobu dabisko izskatu. 

Iespējams, esi dzirdējis, ka pirms venīru uzlikšanas nepieciešams noslīpēt nelielu daļu zoba emaljas. Klasisko venīru gadījumā tā tik tiešām ir, tomēr mūsdienu tehnoloģijas un zobārstniecības tendences ļauj izgatavot tik plānu keramikas slāni, ka dabīgos zoba audus var saglabāt gandrīz pilnā apjomā vai pat pilnībā izvairīties no slīpēšanas. 

Iepazīsties – non-prep venīri!

Non-prep jeb bezpreparācijas venīri ir restaurācijas, kuru uzstādīšanas procesā maksimāli izvairās no invazīvām metodēm – neslīpē zobu emalju vai arī tas tiek darīts pavisam minimāli. Tie izskatās ļoti dabīgi un estētiski, un īsāka sagatavošanas posma dēļ to uzstādīšanas process aizņem mazāk laika nekā klasiskajiem venīriem. Tieši tāpēc non-prep venīri ir ērts, saudzīgs un ātrs veids, kā padarīt zobus baltākus (atkarībā no tā, cik biezā slānī tos var izgatavot), mainīt zobu formu vai novērst citus nelielus defektus, piemēram, nošķēlumus. Non-prep venīri ir izturīgi pret zobu aplikumu un nemaina savu krāsu.

Pie non-prep venīriem pieder arī luminīri - īpaši plānas restaurācijas zobu atjaunošanai, kas paredzētas pavisam sīku defektu novēršanai. To biezums ir no 0,3 mm.

Kad izvēlēties non-prep venīrus, un kam tie nebūs piemēroti?

Non-prep venīri ieteicami situācijās, kad zobiem ir:

Non-prep venīri nebūs labākā izvēle tad, ja:

Kā notiek non-prep venīru uzstādīšana

Dr. Alberts Mhitarjans: “Pirms procedūras jānovērš esošās zobu problēmas un jāapmeklē zobu higiēnists. Non-prep venīru uzlikšanai nepieciešami vismaz 3 apmeklējumi. 

Zobu aprūpe pēc procedūras

Kas Tev jāņem vērā, rūpējoties par zobiem pēc non-prep venīru uzlikšanas:

Dr. Alberts Mhitarjans uzsver: 

“Ja par lietām rūpējas, tās kalpo ilgāk. Non-prep venīri nereti ir tehniski sarežģīti izgatavojamas un piecementējamas restaurācijas, kas bieži vien ir ļoti plānas, līdz ar to mazāk izturīgas pret lielu slodzi. Jo vairāk cilvēks piedomās par to saudzīgu lietošanu, jo mazāk komplikāciju varēs sagaidīt. Rezultāts attaisno pūles!”

Ja neesi pārliecināts, ka non-prep venīri ir Tev visvairāk piemērotais risinājums, vai vēlies uzzināt par alternatīvām skaista smaida atjaunošanai, TE iegūsi informāciju arī par citiem risinājumiem! Pirms lēmuma pieņemšanas noteikti konsultējies ar zobārstu! 

Mūsu smaida eksperti ir Tavā rīcībā. Atrodi savējo www.smaidaeksperti.lv

*Non-prep: no angļu val. non prepartion; tas nozīmē, ka pirms šo venīru uzlikšanas nav nepieciešama zoba virsmas preparācija jeb slīpēšana.

Piesakies konsultācijai

Citi raksti