Smaids

Kā izcelt savu smaidu fotogrāfijās?

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Modes nāk un iet, bet ir kāds aksesuārs, kas vienmēr būs aktuāls, – mirdzošs smaids. Sociālo mediju laikmetā bildes dažkārt runā izteiksmīgāk nekā vārdi – Tu vari valkāt vismodernāko apģērbu un spilgtākās rotaslietas, tomēr pārspēt skaistu, atklātu smaidu nespēs nekas. 

Lai izskatītos satriecoši savos selfijos, smaidam jābūt veselīgam un baltam, vai ne? Lūk, daži ieteikumi, kā likt zobiem izskatīties gaišākiem fotografējoties un ne tikai!

I. Kad gribas ātru efektu ar minimālu piepūli

Grims

Regulāra zobu tīrīšana un diegošana noteikti ir labākais veids, kā uzturēt zobus tik baltus un veselīgus, cik vien iespējams, bet, par laimi, ir daži grima knifi, kas acumirklī var padarīt Tavu smaidu mirdzošāku. Izmēģini un pārliecinies!

  1. Izvēlies zilganu lūpukrāsu. Lūpukrāsas siltos toņos vizuāli padarīs zobus dzeltenākus nekā patiesībā, savukārt vēsie toņi uz zilas bāzes radīs pretēju iespaidu, ļaujot zobiem izskatīties baltākiem. Izmēģini lūpukrāsas zilās vai violetās nokrāsās, piemēram, ogu, plūmju, madžentas. Izvairies no gaišām lūpukrāsām – tās neradīs pamanāmu kontrastu ar Taviem zobiem. Ja lūpukrāsai pa virsu uzklāsi spīdumu, Tavi zobi izcelsies vēl vairāk, tomēr ņem vērā, ka zelta un bronzas toņu spīdums izceļ zobu dzeltenīgumu, tāpēc labāk izvēlies sudrabainus toņus. 
  2. Izmanto miljoniem pasaules sieviešu bieži lietotu knifu – uzklāj uz sejas bronzeri vai paštonējošo krēmu, radot saules skūpstītas ādas iespaidu un acumirklī liekot zobiem izskatīties gaišākiem. Baudot pavasari un gaidot vasaru, vari ļauties dabīgā bronzera – saules – stariem, tikai atceries darīt to ar mēru un lietot aizsargkrēmu, lai nenodarītu pāri savai ādai. 
  3. Izcel savas acis, lai novērstu uzmanību no zobiem. Klasisks dūmakains grims, dramatisks acu laineris, drosmīgas un spilgtas acu ēnas vai gliteri – iespēju ir tik daudz! Arī te izvēlies vēsos toņus, kas ļaus apslāpēt dzelteno nokrāsu. Violetas, zilas un sudrabainas acu ēnas padarīs Tavu smaidu gaišāku aukstajos mēnešos, bet zaļas un tirkīzzilas – vasaras laikā. 

Piemērotas krāsas apģērbs

Zila blūze vai krekliņš, gluži kā lūpukrāsa līdzīgos toņos, ļaus Taviem zobiem izskatīties baltākiem. Ja dod priekšroku baltam apģērbam, pārliecinies, lai tā tonis nebūtu spilgtāks par Tavu zobu toni, citādi panāksi dzeltenīgu vai tumšāku zobu efektu. 

Zobu higiēnista apmeklējums

Lai gan higiēnas laikā notīra uz zobiem sakrājušos aplikumu un zobakmeni, palīdzot tiem atgūt dabisko toni un izskatīties gaišākiem, šī procedūra nespēj darīt brīnumus. Ja Tavi zobi no dabas ir tumšāki, nekā gribētos, ar higiēnista apmeklējumu pāris reižu gadā nebūs līdzēts, un Tev vēlamā sniegbaltā smaida iegūšanai, visticamāk, būs nepieciešama zobu balināšana vai pat estētiskā protezēšana. 

II. Ikdienas ieradumu maiņa

  1. Samazini ikdienas ēdienkartē zobus krāsojošu ēdienu un dzērienu daudzumu. Jebkas, kas atstāj traipus uz balta apģērba, var radīt līdzīgu efektu uz zobiem, piemēram, kafija, tēja, sarkanvīns, kola, kečups, karstā šokolāde vai tumšās ogas. Kad vien iespējams, izvēlies vieglāku opciju, piemēram, kafiju ar pienu, nevis melnu kafiju, dzirkstošo vīnu vai baltvīnu, nevis sarkanvīnu, greipfrūtu, nevis dzērveņu sulu. Ja tas nav iespējams, pēc zobus krāsojošas pārtikas izskalo muti ar tīru ūdeni, lai aizskalotu produktos esošās skābes. Arī ar kalciju bagātu pārtikas produktu lietošana palīdz neitralizēt zobu dzeltenīgumu veicinošās skābes, tāpēc siera plate kopā ar Tavu iemīļoto vīnu būs labs un, pats galvenais, garšīgs risinājums. 
  2. Veicini siekalu izdalīšanos. Siekalas Tavā mutē darbojas kā dabīgs tīrītājs, tāpēc centies darīt visu iespējamo, lai stimulētu to izdalīšanos, – košļājamā gumija bez cukura un svaigi, cieti augļi un dārzeņi ir lielisks un veselīgs veids, kā veicināt  siekalu veidošanos.

III. Zobu baltināšana vai balināšana

Vislabāk zobu balināšanu uzticēt profesionālim - zobārstam vai higiēnistam, kas tos padarīs baltākus viena apmeklējuma laikā, savukārt iegūtā toņa uzturēšanai ieteiks piemērotas baltinošas pastas, kā arī līdzekļus, kas stiprina un baro zobu emalju. 

To, kura metode būs vairāk piemērota tieši Tev, ieteiks zobārsts vai zobu higiēnists, izvērtējot Tavu zobu esošo krāsu, struktūru un veselības stāvokli.

Mūsu smaida eksperte Dr. Anete Rēvalde stāsta: 

“Zobu balināšana ir process, kad ar ķīmiskām vielām, piemēram, ūdeņraža peroksīdu, caur zoba virsējo slāni emalju, vielai nonākot zoba nākamajā slānī dentīnā, tiek izšķīdināti dzīves laikā uzkrātie pigmenti, padarot zobu krāsu krietni gaišāku. Savukārt zobu baltināšana ir zobu dabiskās krāsas atgūšana, noņemot uzkrāto pigmentu tikai no zobu virsējā slāņa. To parasti veic ar speciālām zobu pastām, kuru sastāvā ir abrazīvas vielas.” 

Vairāk par zobu balināšanu zobārsta kabinetā un mājās ārste Tev atklās ŠEIT

IV. Estētiskā protezēšana

Šis ir labākais risinājums tad, kad paredzams, ka balināšana nesniegs vēlamo rezultātu vai nebūs efektīva, piemēram, ja bērnībā vai agrā jaunībā lietotas antibiotikas, kas veido pigmentus dentīnā, zobos ir apjomīgas plombes, zobiem ir ārstēti zobu sakņu kanāli u. c. 

Visbiežāk estētiskajā protezēšanā izmanto venīrus un non-prep venīrus, par kuriem vairāk atklāsim TE kopā ar zobu protēzistu Albertu Mhitarjanu

Savukārt TE vari izlasīt, ko par estētisko protezēšanu stāsta mūsu smaida eksperts Arnolds Bite

Ja turpināsi rūpēties par savu zobu veselību un izskatu gans avā ikdienā, gan regulāri apmeklējot zobārstu un zobu higiēnistu, Tev pavisam noteikti izdosies apburt ar savu smaidu ne vien fotogrāfijās, bet arī realitātē.

Mūsu smaida eksperti Tev palīdzēs iegūt visskaistāko smaidu atrodi savējo! 

www.smaidaeksperti.lv

Piesakies konsultācijai

Citi raksti