Smaids

ŽILBINOŠS smaids – ZOBU porcelāna plāksnītes

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Nereti, apbrīnojot Holivudas aktieru vai pašmāju slavenību žilbinošo smaidu, nodomājam – arī es vēlos tādus zobus, smaidu, kas apbur! Šim žilbinošajam smaidam ir kāds noslēpums – zoba porcelāna plāksnītes jeb venīri.

Zoba porcelāna plāksnīti jeb venīru pielīmē pie zoba priekšējās virsmas, lai uzlabotu tā estētiku. Šī metode ļauj iegūt žilbinošu smaidu, ar ko apburt apkārtējos. Rakstā uzzini, kāds ir uzlikšanas process, kādi ir lielākie ieguvumi un ar ko jārēķinās, izvēloties zobu porcelāna plāksnītes.

Kāds ir uzlikšanas process?

Lielākoties venīru izgatavošanai nepieciešami divi zobārsta apmeklējumi. Pirmajā apmeklējumā zobiem noslīpē biezuma slāni, ko nākamajā reizē aizvieto ar venīriem. Veic zobu nospiedumu, pēc kura zobu tehniķis izgatavo precīzi Tev pielāgotas porcelāna plāksnītes. Kamēr tās izgatavo, pēc zobu slīpēšanas uzliek pagaidu pārklājumu, kas pasargā zobu virsmu. Otrajā zobārsta vizītē piestiprina zobu plāksnītes, ja nepieciešams, veic tehniskas korekcijas laboratorijā, un tad būs vajadzīga vēl viena vizīte, lai rezultāts būtu izcils!

“Plāksnītes uz zobiem izskatās ļoti dabīgi tieši materiāla estētisko īpašību dēļ, jo porcelāns ir gandrīz identisks jūsu dabīgajiem zobiem.”

Lielākie ieguvumi

Estētiski skaists smaids. Ar zobu plāksnītēm vari estētiski uzlabot savu smaidu, it īpaši, ja starp zobiem ir spraugas, priekšzobu rajonā, kas nereti liek justies neērti, – venīri aizpilda spraudziņas bez zobu korekcijas pie ortodonta. Ar tiem var arī nedaudz izmainīt zobu formu, ja ir kādas nepilnības. Lieliski paslēps plankumainu, bojātu virsmu un virspusējas plombes, izretinātus zobus vai tādus, kas viegli deformējušies, apdrupuši, saplaisājuši, kā arī ja neapmierina krāsa vai esošā zobu forma – to visu var izglābt ar venīriem!

Žilbinoši balti zobi. Venīri kopumā ir vienīgais estētiskais risinājums, ja vēlaties iegūt izteiksmīgi baltus zobus visus vienā tonī. Daudziem cilvēkiem dabīgie zobi ir ar pelēcīgu, dzeltenīgu vai pat izteikti tumšu nokrāsu, arī cilvēkam novecojot, mainās zobu krāsa, rodas dažādu veidu pigmentācija, kas nepakļaujas profesionālai zobu balināšanai, turklāt nereti balināšanas rezultātu nevar paredzēt, tāpēc venīri ir lielisks risinājums, un arī balto toni vari izvelēties pats.

Bez satraukuma vienmēr balti zobi. Porcelāna plāksnītes ir noturīgas pret pigmentāciju un krāsas maiņu. To virsma ir ļoti gluda un necaurlaidīga, tāpēc nav jāuztraucas par kafijas, vīna vai cigarešu ietekmi!

Dabīgs zobu izskats. Plāksnītes uz zobiem izskatās ļoti dabīgi tieši materiāla estētisko īpašību dēļ, jo porcelāns ir gandrīz identisks jūsu dabīgajiem zobiem.

Ilgstoša noturība. Porcelāna plāksnītes ir salīdzinoši noturīgas un, pēc statistikas datiem, kalpo aptuveni 15 gadu salīdzinājumā ar kompozītmateriālu pārklājumu vai bezpreparācijas venīriem, kas saglabājas aptuveni 7 gadus.

Stiprāki zobi. Uzskata, ka porcelāna plāksnītes var padarīt jūsu zobus izteikti stiprākus, ja iepriekš bija defekti – mikroplaisas, nodrupumi, nolūzuši zoba stūrīši u. c. Zobus būs grūtāk traumēt, tie izskatīsies veselāki un būs daudz stiprāki.

Vienkārša un ļoti ērta uzlikšanas procedūra. Porcelāna plāksnītēm nav nepieciešama ļoti apjomīga zobu slīpēšana pirms procedūras, salīdzinot ar zobu kroņiem. Tās ir plānas, tāpēc zobu virskārta tiek noslīpēta ļoti minimāli un plāksnītes tikai jāpielāgo.

Skaists izskats un pārliecība par sevi. Plāksnītes gan maina cilvēka smaidu un izskatu, gan uzlabo pašapziņu. 98% pacientu ir ļoti apmierināti ar jauniegūto smaidu un nekad nav nožēlojuši savu izvēli, sakot, ka tas ir bijis katra centa vērts, un mēs patiesi piekrītam. 

“Porcelāna plāksnītes zobiem gan maina cilvēka smaidu un izskatu, gan uzlabo pašapziņu.”

Ar ko jārēķinās, izvēloties venīrus

Izmaksas. Porcelāna plāksnītes ir visai dārgs pakalpojums, jo viena zoba plāksnīte maksā vidēji 450 EUR. Ja vēlaties visus zobus pārklāt ar venīriem, šo summu atliek sareizināt ar zobu skaitu. Tomēr daļa pacientu nomaina tikai redzamos zobus augšžoklī, taču tad attiecīgi apakšējo zobu tonis nedrīkst būtiski atšķirties un jākonsultējas ar zobārstu par labāko risinājumu šādā situācijā.

Neatgriezenisks process. Tā kā uzlikšanas procesā tiek noslīpēta zoba virsma, sākotnējo zobu izskatu vairs nav iespējams atgūt.  

Zoba virskārtas noslīpēšana. Šī ir procedūra, kura biedē lielāko daļu pacientu, bet, nenoņemot zoba dabīgās emaljas slāni, nav iespējams piestiprināt porcelāna plāksnītes. Tāpēc daudzi tieši šā iemesla dēļ nevēlas izmantot venīrus, tā vietā veicot zobu balināšanas procedūru. Smaida uzlabošanai ir arī cits risinājums – bezpreparācijas venīri, kad bez zoba virsmas noslīpēšanas uzliek ļoti plānas plāksnītes. Rezultāts patiešām ir ļoti labs, taču tā ir mākslīga rekonstrukcija, kas nepatiks tiem, kas vēlas dabiskāku zobu estētisko izskatu.

Trauslums. Protams, porcelāna plāksnītes ir salīdzinoši izturīgas, tomēr tās nav pasargātas no mehāniska trieciena vai bojājuma, piemēram, cieta ēdiena, zobu griešanas u. tml. Attiecīgi jāapzinās, ka plāksnīšu labošana vai nomaiņa būs dārga. 

Kādu laiku būs jutīgāki zobi. Tā kā procedūras laikā noņem zoba emalju, lai varētu uzlikt plāksnītes, zobi kādu laiku var būt jutīgāki pret aukstu vai karstu ēdienu, dzērienu.

Ne visiem piemērots risinājums. Ja jums ir bojāti zobi, daudz plombēti, lielas plombes, zobu griešanas jeb bruksisma problēmas, kāda smaganu slimība, nepietiekams emaljas daudzums zobiem vai nepareizs sakodiens, tad venīri neturēsies un jāizvēlas cita alternatīva estētisku zobu iegūšanai.

Tomēr tik un tā porcelāna plāksnītes ir vispopulārākais estētiskās zobārstniecības risinājums sapņu smaida iegūšanai, un arī Tavs sapnis par burvīgu smaidu var kļūt par realitāti. Atrodi savu zobārstu šeit, kas palīdzēs izvēlēties Tev visvairāk piemēroto estētiskās zobārstniecības risinājumu un iespējas.

Piesakies konsultācijai

Citi raksti