Zobi

Zobu porcelāna plāksnītes - plusi un mīnusi

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Venīrs ir plāna porcelāna plāksnīte, kas tiek “pielīmēta” pie zoba priekšējās virsmas, lai uzlabotu tā estētiku. Šī metode ļaus paveikt brīnumu, par kuru varbūt sen esat sapņojis.

Vairums gadījumu venīru izgatavošanai ir nepieciešami divi zobārsta apmeklējumi. Pirmajā zobam tiek noslīpēts biezuma slānis, kurš vēlāk tiek aizvietots ar venīru. Tad tiek ņemts precīzs nospiedums, pēc kura zobu tehniķis modelē zobam pielāgoto, porcelāna plāksnīti. Kamēr tiek izgatavotas pastāvīgās plāksnītes, pēc slīpēšanas pagaidu pārklājums pasargās noslīpētas zobu virsmas. Ja venīri apmierina pacientu un ārstu, tie tiek piestiprināti otrā apmeklējuma laikā un tādējādi darbs ir pabeigts. Pretējā gadījumā nepieciešama atkārtotā vizīte pēc zobu tehniskajā laboratorijā veiktajām korekcijām.

+ Perfektais smaids

Zobu plāksnītes ir lielisks veids, kā estētiski uzlabot Jūsu smaidu, it īpaši, ja starp zobiem ir mazas spraugas, it sevišķi priekšzobu rajonā - plāksnītes palīdz aizpildīt šīs spraudziņas bez zobu korekcijas pie ortodonta. Tāpat ar tām var minimāli izmainīt zobu formu. Plāksnītes būs risinājums, ja zobi ir pleķaini, ar defektētu virsmu un virspusējām plombēm, ir izretināti ar šķirbām vai saspiesti ar vieglu rindas deformāciju, tie ir apdrupuši, saplaisājuši vai defektīvas formas vai jūs pašu neapmierina zobu forma vai krāsa.

+ Perfekti balti zobi

Venīri jeb porcelāna plāksnītes būtībā ir vienīgais estētiskais risinājums, tajos gadījumos, kad vēlaties iegūt ļoti izteiksmīgi baltus zobus - precīzi noteiktā baltajā tonī. Daudziem cilvēkiem dabīgais baltais tonis ir pelēcīgs, dzeltenīgs vai tumšs, un tas slikti “padodas” profesionālajai zobu balināšanai, šādos gadījumos tas nebūs risinājums. Tāpat cilvēkam novecojot arī mainās zobu krāsa, rodas dažādas pigmentācijas, kas nepadodas profesionālajai zobu balināšanai – un balināšanas rezultātu nevar paredzēt, dažkārt pacienti nav apmierināti ar iegūto rezultātu, jo vēlas vēl baltāku zobu toni. Tad nu porcelāna plāksnītes ir risinājums šādos gadījumos - jo šī procedūra pacientam pašam ļauj izvēlēties toni - un pēc tā šīs plāksnītes izgatavo zobu tehniskajā laboratorijā, kuras pēc tam zobārsts piestiprina pie zobiem. 

+ Dabīgs izskats

Viena no galvenajām īpašībām - plāksnītes izskatās ļoti dabīgi tieši materiāla estētisko īpašību dēļ - porcelāns ir keramikas veids, kas ir gandrīz identisks dabīgiem zobiem.

+ Mūžīgi mūžos - balts

Porcelāna plāksnītes ir noturīgas pret pigmentāciju, krāsas maiņu. To virsma ir ārkārtīgi gluda un necaurlaidīga. Nav jāuztraucas par kafijas, vīna vai cigarešu traipiem!

+ Noturīgums

Porcelāna plāksnītes ir salīdzinoši noturīgas. Katram pacientam tās mutē “dzīvo” individuāli, taču statistika un dati liecina, ka vidējais mūžs plāksnītēm ir ap 15 gadiem - salīdzinājumā ar kompozītmateriālu pārklājumu vai bez preparācijas venīriem -līdz septiņiem gadiem.

+ Stiprāki zobi

Tiek uzskatīts, ka porcelāna plāksnītes var padarīt zobus stiprākus, nekā tie bija (it sevišķi, ja bija kādi estētiski defekti - mikroplaisas, nodrupuši, nolūzuši zoba stūrīši un citi defekti). Katrā ziņā zobi izskatīsies veselīgāki, Jūsu smaids būs patiesi tāds, kādu vienmēr esat vēlējies.

+ Vienkārša procedūra

Salīdzinot ar zobu kroņiem, porcelāna plāksnītēm nav nepieciešama ļoti apjomīga zobu slīpēšana pirms procedūras. Plāksnītes ir plānas, zobi minimāli tiek noslīpēti, un plāksnītes ir tikai jāpielāgo.

+ Uzlabots izskats un atjaunota pārliecība

Plāksnītes būtiski maina gan cilvēka smaidu, gan uzlabot pašapziņu, pārliecību un izskatu. 98% pacientu, nekad nav vēlējušies mainīt savu lēmumu un ir ārkārtīgi apmierināti ar smaida pārvērtībām, jeb kā viņi saka – šis lēmums ir bijis katra centa vērts.

- Dārgi

Porcelāna plāksnītes ir gana dārgs risinājums - vienam zobam izmaksā vidēji ap 450 EUR. Ja vēlaties visus zobus pārklāt ar plāksnītēm - tad šo summu pareiziniet ar zobu skaitu. Lai ekonomētu, daudzi pacienti nomaina tikai redzamos zobus smaida rindā - augšžoklī, taču tad jāņem vērā, lai apakšējo zobu tonis būtiski neatšķirtos.

- Neatgriezenisks process

Lai uzliktu porcelāna plāksnītes ir jānoslīpē zoba virsma, pie kā tā tiks piestiprināta. Tas nozīmē, ka šis ir mehānisks, neatgriezenisks process. Tā nav gluži uzlīme vai zobu rota, ko var noņemt uz atgūt iepriekšējo izskatu.

Jānoslīpē zoba virskārta

Lai piestiprinātu porcelāna plāksnītes, nepieciešams noslīpēt zoba virskārtu - jānoslīpē ļoti plāns dabīgās zoba emaljas slānis. Daudzi pacienti tieši šī iemesla dēļ nevēlas izmantot šo metodi un atliek savu sapni par smaida pārvērtībām un skaisto smaidu, dodot priekšroku zobu balināšanai. Pēdējos gados zobārstniecībā ir parādījies risinājums, kas saucās bez preparācijas venīri - kas ļauj uzlikt ļoti plānas plāksnītes, bez zoba virsmas noslīpēšanas. Rezultāti patiešām ir ļoti labi. Lai arī porcelāna plāksnītes izskatās ļoti dabīgi, taču tā ir mākslīga rekonstrukcija, kas nepatiks tiem, kuri vēlas dabiskāku risinājumu zobu estētikas uzlabošanai.

Lai vai kādi būtu negatīvie aspekti porcelāna plāksnītēm – tas vēl aizvien ir vispopulārākais estētiskās zobārstniecības risinājums sapņu smaida iegūšanai.

Lai uzzinātu vairāk par Jums piemērotākajiem estētiskās zobārstniecības iespējām un risinājumiem - jautājiet savam zobārstam.

Atrodi savu zobārstu ŠEIT.

Piesakies konsultācijai

Citi raksti