Zobi

10 iemesli, kāpēc zobārsta apmeklēšanu jāieplāno biežāk, nekā tev liekas

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

1. Slikta elpa

Biežākais iemesls sliktas elpas gadījumos ir meklējams mutes dobumā. Mutes siltā un mitrā vide ir ideāla baktēriju attīstībai. Nepietiekama mutes dobuma higiēna ir biežākais iemesls sliktai elpai. Ja ar zobu birsti vai zobu diegu netiek pietiekami bieži tīrīts, tad ēdiena atliekas mutē var sapūt. Arī dažādas veselības problēmas var būt par iemeslu sliktai elpai. Savukārt tieši rīta sliktā elpa skaidrojama ar to, ka pa nakti siekalu ražošana praktiski apstājas, kas ļauj baktērijām augt, radot sliktu elpu. Lai noskaidrotu cēloni un laicīgi sāktu ārstēšanu, iesakām doties pie zobārsta (1).

2. Tīri zobi

Iespējams jūs cenšaties lietot zobu birsti un zobu diegu divas reizes dienā. Bet dažreiz ar to nepietiek. Lai nodrošinātu pareizu mutes dobuma higiēnu un veselību, zobubirste un zobu diegs ir jālieto pareizi. Jūsu zobārsts parādīs, kā tie pareizi ir jālieto, kā arī sniegs ieteikumus par mutes dobuma higiēnu, lai zobi ilgāk saglabātos veseli (2).

eurekalert.org

3. Izmaksas

Regulāri apmeklējot zobārstu, jūs ietaupīsiet naudu, jo laicīgi atklāsiet zobu problēmas. Mirklī, kad zobu problēmas ir kļ

uvušas nopietnas, jo ir parādījušās zobu sāpes, piemēram, caurums zobā ir tik liels, ka skar zoba nervu, tas uzreiz palielina izmaksas, jo būs nepieciešams veikt zoba kanāla tīrīšanu un aizpildīšanu ar plombi. Īpaši lielas izmaksas var būt, ja jāaizvieto trūkstošie zobi, jāaizvieto kronīši, vai jāveic ķirurģiskas darbības. No tā var veiksmīgi izvairīties, ja regulāri apmeklē zobārstu.

4. Lai novērstu zobu priekšlaicīgu zaudēšanu

Galvenais iemesls, kāpēc regulāri vajag apmeklēt zobārstu - lai novērstu zobu problēmas, piemēram, zobu sairšanu un smaganu problēmas. Sākotnēji šie jautājumi var šķist nenozīmīgi, taču neapmeklējot zobārstu, nākotnē var radīt nopietnākas problēmas un pat zobu zaudēšanu. Tāpēc regulāri apmeklējumi var jums palīdzēt laicīgi pamanīt problēmas, kuras iespējams savlaicīgi novērst.

5. Lai laicīgi konstatētu mutes vēzi.

Laicīga mutes vēža atklāšana palielina izdzīvošanas iespējas, lai gan lielākā daļa mutes vēža tiek atklātas vēlākos posmos. Tāpēc zobārsta apmeklējuma laikā veiciet mutes skrīningu, lai priekšlaicīgi nodrošinātos pret nelaimi (3).

6. Zobu stāvoklis ietekmē vispārējo veselības stāvokli.

Vairāki pētījumi ir apliecinājuši, ka jūsu mutes dobuma veselības stāvoklis sniedz ieskatu par jūsu vispārējo veselību. Slikts zobu stāvoklis var izraisīt citas slimības, piemēram, sirds slimības, diabētu, osteoporozi un endokardītu. Kā arī smaganu slimības tiek saistītas ar priekšlaicīgu dzimšanu un bērna zemo svaru dzimstot (4). 

7. Asiņojošas smaganas

Atsegtas zobu saknes, slikta smaka no mutes dobuma, paaugstināts zobu jutīgums – parastās periodontīta pazīmes. Jau sen ir pierādīts, ka galvenie šīs slimības iemesli ir iedzimtība un slikta mutes higiēna. Tāpēc ir ļoti svarīgi iemācīties pareizi un regulāri tīrīt zobus un periodiski veikt profesionālu mutes higiēnu un regulāri apmeklēt zobārstu, kas novērsīs asiņojošu smaganu problēmu.

8. Laicīgi likvidēt zobakmeni


Ar visrūpīgāko zobu birstes un zobu diegu izmantošanu, joprojām ir vietas mutē, kuras zobu birste un zobudiegs nespēj aizsniegt. Kad zobu aplikums uzkrājas, to ir grūtāk noņemt, tas sacietē un pārtop par zobakmeni, no kura ir ļoti grūti atbrīvoties bez zobārsta palīdzības. Zobārsts palīdzēs tev atbrīvoties no zobakmens, jo viņi ir profesionāli apmācīti tīrīt grūti sasniedzamās vietas jūsu mutē, izmantojot speciālus instrumentus, lai noņemtu zobu aplikumu (4).

tourtooth.com

9. Dzeltenīgi zobi

Laika gaitā zobi maina krāsu. It sevišķi, ja regulāri tiek smēķēts, lietota kafija vai tēja, sarkanvīns, kā arī ģenētika, vai noteiktu zāļu lietošana. Regulāri apmeklējot zobu higiēnistu, tiek veikta zobu tīrīšana un arī baltināšana ar sodu. Kā arī izvērtējot vispārējo zobu veselības stāvokli, ir iespējams veikt zobu balināšanu, ja ir vēlme.

10. Lai labotu zobu sakodienu

Ja jums ir nepareizs sakodiens, to ir iespējams labot apmeklējot zobārstu. Veicot izmeklēšanu ir iespējams konstatēt, vai būs nepieciešams izmantot breketes, vai būs jāveic operācija. To gan būs iespējams konstatēt pēc vairāku vizīšu apmeklējuma pie zobārsta.


Un atceries, ka deviņas desmitdaļas mūsu laimes ir atkarīgas no veselības stāvokļa!


Piesakies konsultācijai

Citi raksti