Zobi

Kā izvēlēties piemērotu zobu pastu: zobārsta ieteikumi

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Mentola, baltinošās, fluoru un *SLS nesaturošās, utt. - zobu pastas izvēle var būt tikpat grūta kā zobu birstes izvēle. Bet jums vienmēr vajadzētu atcerēties, ka zobu pastai jāatbilst jūsu individuālajām vajadzībām, jo jūsu izvēle lielā mērā ietekmēs jūsu mutes dobuma veselības stāvokli. Mēģināsim saprast, kas ir kas!

* Nātrija laurilsulfāts - var izraisīt stomatītu un čūlu rašanos.

Noskaidrosim, kādas zobu pastas vispār ir pieejamas:

1. Zobu pasta jutīgiem zobiem - paredzēta cilvēkiem ar jutīgiem zobiem. Šī zobu pasta palīdz samazināt zobu jutīgumu. Kā saprast, vai jūsu zobi ir jutīgi? Ja ēdot saldējumu vai dzerot tēju, jūs jūtat pēkšņas sāpes, tad visdrīzāk jūsu zobi ir jutīgi. (1)

2. Zobu pasta, lai kontrolētu zobakmens veidošanos. Šī zobu pasta ir ieteicama tiem, kuri cieš no ātras zobakmens veidošanās. Bet ir vērts atcerēties, ka šī zobu pasta nevar noņemt jau izveidojušos zobakmeni. Zobu pasta palīdzēs novērst agrīnu zobakmens izveidošanos. Tikai jūsu zobārsts vai higiēnists var noņemt zobakmeni ar profesionāliem zobārstniecības instrumentiem. (1)

3. Baltinošā zobu pasta - baltinošās zobu pastas ir piemērotas pigmentācijas noņemšanai un zobu toņa uzlabošanai, ko ietekmē jūsu dzīvesveids un ēšanas paradumi - kafijas, tējas lietošana, sarkanvīns, smēķēšana u.c. Tomēr ir vērts atcerēties, ka neviena baltinošā zobu pasta nevar aizstāt profesionālu balināšanu pie zobu higiēnista. Ilgstoša zobus baltinošas pastas lietošana var veicināt zobu jutīgumu un var atstāt ietekmi uz zobu emalju, īpaši, ja jūs izmantojat zobu birsti ar cietiem sariem. (1;2;3)

4. Zobu pasta smaganu kopšanai - šāda zobu pasta būs piemērota tiem, kas cieš no smaganu asiņošanas, kā arī no gingivīta vai periodontīta. Šīs pastas satur dažādas antibakteriālas vielas, un tās var izmantot gan īslaicīgai ārstēšanai, gan ilgstošai lietošanai. (1)

5. Fluoru saturoša zobu pasta - lielākā daļa neorganiskās zobu pastas satur fluorīdu, kas nostiprina zoba virsmu, padarot to izturīgāku pret baktēriju iedarbību un palēnina skābju veidojošo baktēriju rašanos. (4;5)

Lielākā daļa zobu pastas ir vienlīdz efektīvas, lai saglabātu veselus zobus un veselu mutes dobumu kopumā. Zobu pastu lielākās atšķirības ir īpašās priekšrocības katrai no zobu pastām.

Kā izvēlēties piemērotu zobu pastu?

  1. Pirms iegādāties zobu pastu, vislabāk ir konsultēties ar savu zobārstu vai zobu higiēnistu. Viņš novērtēs jūsu mutes dobuma stāvokli un ieteiks tieši Jums piemērotu variantu.
  2. Pērkot pastu, pievērsiet uzmanību, vai tās sastāvā ir fluors. Tas palīdz nostiprināt zobu emalju (ieteicamais fluora daudzums bērniem līdz 3 gadu vecumam ir 500 *ppm, bērniem vecumā no 3 līdz 6 gadiem - 1000 *ppm un 1450 *ppm cilvēkiem no 6 gadu vecuma un vairāk). (6)

*ppm - parts per million

Piesakies konsultācijai

Citi raksti