Zobi

Kas tev jāzina par zobu balināšanu

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Kurš gan nevēlas skaistu, žilbinoši baltu smaidu? Ņemot vērā mūsdienu tehnoloģijas un nebeidzamās iespējas, zobārstniecībā ir ļoti daudz iespēju, kā uzlabot zobu toni un iegūt patiesi skaistu smaidu. Gandrīz katra zobārstniecība piedāvā dažādas profesionālas zobu balināšanas metodes, kuras ir pārbaudītas, drošas un piemērotas tieši Jums. (1)

Tāpat kā ādas un matu krāsa, katram no mums ir sava zobu nokrāsa - kādam tā ir dzeltenīga, kādam baltāka. To ietekmē dažādi faktori:

Ja tu vienmēr esi sapņojis par žilbinoši baltiem zobiem, vai arī laika gaitā tie sākuši mainīt to nokrāsu, neuztraucies, jo ir daudz veidu, kas palīdz atrisināt šo problēmu arī mājas apstākļos. Svarīgākā lieta, kas jāzina par zobu balināšanu - tā ir pavisam nekaitīga un droša procedūra, ja to dara zobārsta/zobu higiēnista uzraudzībā, ņemot vērā speciālista ieteikumus, izmantojot profesionālus, atzītus balināšanas līdzekļus un metodes. (3)

Ir vairāki zobu balināšanas veidi, un katram no tiem ir savs lietošanas princips. Protams, katra produkta efektivitāte atkarīga no balināšanas pakāpes, citiem vārdiem sakot, jo baltākus zobus vēlies iegūt, jo profesionālāki līdzekļi būs nepieciešami.(4) To ir iespējams veikt gan mājās, gan pie zobārsta, izmantojot profesionālu zobu balināšanas procedūru. Viena no populārākajām metodēm ir zobu balināšana ar īpaša gēla palīdzību, kas tiek aktivizēts ar UV Philips ZOOM! AP gaismu.

1. Baltinoša zobu pasta un skalošanas līdzeklis

Balinošo zobu pastu sastāvā ir vairāk abrazīvo elementu nekā parastajās zobu pastās, tomēr tās nesatur balinošas vielas, tādēļ nevar mainīt tavu zobu faktisko krāsu.(5) Abrazīvās daļiņas viegli nopulē zoba virsmu.(6) Šādas pastas noņem tikai virsējos netīrumus un pārtikas atstāto pigmentāciju uz zobiem.(7) Ar mutes skalošanas līdzekli, savukārt, iespējams panākt baltinošu efektu, tomēr šis process var aizņemt pat 3 mēnešus. Šie līdzekļi vairāk palīdzēs uzturēt profesionālās zobu balināšanas rezultātu, nevis kardināli izmainīs zobu toni.(8)

2. Profesionāla balināšana

Viens no efektīvākajiem zobu balināšanas veidiem. Profesionāla procedūra spēj izbalināt zobus par 5-8 toņiem gaišākus pēc VitaPan skalas. Tomēr nav garantijas, ka zobi 100% iegūs tieši tādu toni, kādu prognozē konkrētā balināšanas metode. Ja vēlies patiešām baltus zobus un precīzi saskaņotu zobu toni pēc VitaPan skalas, konsultējies ar savu zobārstu par venīriem (porcelāna plāksnītes) - šo estētisko procedūru mūsdienās izmanto daudzas slavenības.

Balināšanu iespējams veikt mājās (ar kapēm), kā arī pie zobārsta vai higiēnista. Līdzeklis, kas tiek uzklāts uz zobiem, satur balinošas vielas, kas noņem gan virsmas, gan dziļāka slāņa pigmentāciju un krāsojumu.

Ir trīs veidi, kā balināt zobus:

3. Balināšana ar lāzeri

Šajā gadījumā balināšana tiek veikta, izmantojot speciālu lāzeri zobārsta vai higiēnista kabinetā. Tas ir ļoti ātrs un efektīvs veids, kā uzlabot zobu toni. Saskaņā ar American Academy of Cosmetic Dentistry, stundas laikā pacients var iegūt līdz pat 10 toņiem baltākus zobus (pēc Vita Pan skalas).(10) Tomēr gan procedūras laikā, gan pēc tās, zobi var kļūt jutīgi, tāpēc balināšana ar UV stariem būtu labāka izvēle. Viena no populārākajām un drošākajām balināšanas metodēm, kuru ieteikt varam arī mēs, ir balināšana ar Philips ZOOM! AP sistēmu. 

Kaut arī zobu balināšana ir pilnīgi nekaitīga procedūra, dažiem pacientiem pēc tās palielinās zobu jutīgums, īpaši tad, kad tiek lietoti auksti vai karsti produkti. Tomēr pēc 48 stundām jutība samazinās un pēc balināšanas kursa beigām, šis diskomforts vairs nav jūtams.

Zobu jutīgumu iespējams novērst vairākos veidos:

Ja esi nolēmis balināt zobus, noteikti pirms tam pakonsultējies ar zobārstu vai higiēnistu. Un noteikti nemēģini eksperimentēt ar tūlītējas iedarbības līdzekļiem, kurus var iegādāties internetā, aptiekās un veikalos. Efekts nebūs pamanāms, bet lētie līdzekļi var negatīvi ietekmēt tavus zobus un smaganas. Tikai zobārsts spēs noteikt, kāda balināšanas metode taviem zobiem būs piemērotākā. Uztici savu smaidu profesionāļiem!

Piesakies konsultācijai

Citi raksti