Zobu implanti

10 mīti par zobu implantāciju, kuriem jāpaliek 20.gadsimtā

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Gadiem ilgi cilvēkiem, zaudējot zobus, nācies tos aizvietot ar protēzēm, taču, pateicoties modernajām tehnoloģijām, ir parādījušās citas ikdienā ērtākas un estētiski pievilcīgākas metodes. Viena no tām - zobu implanti! Tāpat kā jebkura cita medicīniska procedūra, arī šī ir apvīta dažādiem nepamatotiem mītiem. Šajā rakstā atspēkosim aplamus un nepamatotus viedokļus par zobu implantiem!

persiapage.com

1. Zobu implanti ir uzkrītoši - nebūt ne!
Daudziem cilvēkiem šķiet, ka citi uzreiz pamanīs zobu implantus, tādēļ izvairās veikt šādu izvēli. Taču viens no lielākajiem zobu implantu plusiem ir tas, ka tie izskatās kā īsti zobi. (1).

2. Zobu implantu ikdienas kopšana neprasa daudz pūļu!
Daudzi uzskata, ka par zobu implantiem ir īpaši un daudz jārūpējas ikdienā, taču patiesībā zobu implanti ir kā īsti zobi. Iespējams, pie tiem aplikums pieķersies vairāk, tādēļ zobu tīrīšanai būs jāpieiet nedaudz rūpīgāk. Taču tas lielā mērā neietekmēs tavu ikdienu - zobus varēsi tīrīt ar parasto zobu birsti, kā arī, tāpat kā visiem, ieteicams, izmantot zobu diegu (1).

3. Jebkuršs zobārsts NEVAR veikt zobu implantāciju
Šis mīts pastāv, jo teorētiski jebkura zobārstniecība drīkst praktizēt šo procedūru. Taču jāatceras, ka tam nepieciešamas īpašas prasmes un apmācības ķirurģiskās procedūrās (2). Iesakām uzticēties pieredzējušam ķirurgam, kurš specializējies tieši zobu implantoloģijā.

westlakefamilydentalcare.com

4. Tas NAV sāpīgs process
Procedūras laikā lielākoties tiek izmantota vietējā anestēzija, speciālisti ir ļoti rūpīgi, ņems vērā un ātri reaģēs uz klienta sūdzībām, kā arī atsevišķos gadījumos iespējams veikt  sedāciju, vispārējo anestēziju (1). Implanta ievietošanas laikā pacienti neizjūt sāpes, var sajust nelielu spiedienu tieši brīdī, kad ārsts ievieto implantu. (1).

5. Zobu implantāciju var veikt arī veciem cilvēkiem
Kaut gan cilvēki var būt pārāk jauni zobu implantiem (sakarā ar to, ka kauli un žokļa struktūra turpina augt un mainīties turpmākajā dzīves laikā), tu nevari būt pārāk vecs, lai aizstātu iztrūkstošus zobus ar implantiem. (3)!

6. Zobu implanti nevar izkrist
Ja zobu implantācija veikta pie pieredzējuša speciālista, implants tiek precīzi pielāgots cilvēka mutes dobumam tā, lai tas nevarētu izkrist (3).

7. Pēc procedūras nav nepieciešams ilgs atlabšanas process
Uztraukumam nav pamata, dzīšanas process parasti ir ātrs - mutes dobuma gļotāda cilvēka ķermenī sadzīst visātrāk - nedaudz vairāk laika prasa cilvēka pierašana pie implanta, it īpaši implanta vietā zobs nav bijis jau ilgu laiku. Parasti klienti pierod pie jaunā implanta vidēji 2-4 mēnešu laikā (4).

drbautista.ca

8. Zobu implantiem nav nopietnu blakusparādību
Daudzus cilvēkus no zobu implantiem attur bailes no iespējamām nopietnām blakusparādībām pēc procedūras - tām nav pamata! Zobu implanti ir izgatavoti no ķirurģiskā titāna un keramikas, kas mutē ir ķīmiski inerti - tiem mutes vidē nenotiek nekādas ķīmiskas reakcijas savā starpā vai ar smaganām, līdz ar to tie nenodarīs  nekādu kaitējumu. (4).

9. Zobu implanti ilgtermiņā izmaksās mazāk
Kaut gan parastās protēzes var sākumā izmaksāt mazāk, zobu implanti ilgtermiņā ir izdevīgāki - tie ir izturīgāki nekā protēzes, kuras jānomaina pēc vidēji 7 gadiem, bet implanti radīti tā, lai tie varētu kalpot tev visu mūžu (1).

10. Ar zobu implantiem nav jāatsakās no saviem mīļākajiem ēdieniem
Pastāv populārs mīts, ka pēc zobu implantācijas vairs nedrīkst ēst konkrētus ēdienus, kā arī nedrīkst košļāt košļājamo gumiju. Šim apgalvojumam nav nekāda pamata un tā nav taisnība - drīkst droši ēst visus savus mīļākos ēdienus un košļāt košļenes, galvenais ir sekot līdzi ārsta dotajiem norādījumiem katrā ārstēšanas etapā (1).

Ceram, ka esam ieviesuši vairāk skaidrības zobu implantu pasaulē un novērsuši aizspriedumus un bailes par tiem.

macleodtraildental.caPiesakies konsultācijai

Citi raksti