Zobu implanti

Zobu implanti vai protēzes?

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Zobu implantu priekšrocības

Zaudēt zobu nav nekas patīkams, diemžēl tā ir cilvēka dzīves realitāte - traumas sadzīvē vai sportā, dzīves kvalitāte, zobu bojāšanās, zobu izraušana, saslimšanas (arī pat gadījumos, kad uzpampis vaigs no zoba), nepietiekama zobu higiēna u.c.  – ar šiem faktoriem ikkatrs sastopamies. Kādreiz klasiskās zobu protēzes bija vienīgā iespēja trūkstošo zobu aizstāšanai, taču tas nav ilgtermiņa risinājums, ne vienmēr nodrošina augstu estētiku un funkcionalitāti mutē. Par laimi, šodien zobārstniecība piedāvā iespēju izvēlēties zobu implantus viena atsevišķa zoba aizvietošanai vai vairāku zobu aizvietošanai - uz implantiem balstītus “tiltiņus” un protēzes. 

Šeit apkopojām svarīgākos faktus, kas jums jāzina par galvenajām atšķirībām un implantu priekšrocībām.

1. Zobu implanti palīdz saglabāt veselos zobus mutē 

“Tiltiņš” agrāk bija viens no visizplatītākajiem veidiem trūkstošo zobu aizstāšanai, taču šis risinājums paredz veselo zobu noslīpēšanu, lai šo protēzi nofiksētu un balstītu mutē. Īsāk sakot - lai aizstātu vienu zobu - “jāziedo” divi, veseli blakus esošie zobi. To kopšana pēc ēšanas ir diezgan apgrūtinoša, bieži vien “tiltiņu” nākas mainīt, labot, pārtaisīt tiklīdz sabojājas “balsta” zobi, tāpēc tas nav ilgtermiņa risinājums.

Ja izvēlaties implantus, tas ir estētisks ilgtermiņa risinājums, nav nepieciešams noslīpēt citus veselos zobus mutē! Lasi vairāk par zobu implantu atsauksmēm

2. Labi rezultāti ilgtermiņā

Vai jūs zinājāt, ka zobu implantiem salīdzinājumā ar citām zobārstniecības manipulācijām mutes dobuma ķirurģijā ir viens no augstākajiem veiksmes rādītājiem. Kā liecina dati, tad 98% pacientu zobu implanti kalpo ilgtermiņā, un tie nav tikai tukši skaitļi. Šos veiksmes rādītājus nosaka virkne svarīgu kritēriju, kas ļoti būtiski  - gan konkrētā pacienta klīniskā situācija - zobu un mutes dobuma veselība, gan tieši atkarīgi no zobārsta kompetences un pieredzes. Ankylos ir viena no vecākajām implantu sistēmām pasaulē, un ir atzītākā arī Latvijā. To kvalitāti apliecina vieta premium implantu vidū. Ankylos – inovatīvs, risinājums  un pielāgojams jebkurai klīniskajai situācijai. 

3. Zobu implanti pasargā no žokļa kaula atrofijas   

Atšķirībā no “tiltiņa”, zobu implanti būtiski ietekmē mutes dobuma veselību, saglabājot slodzi uz žokļa kaulu. Kad žoklī kādu laiku nav zoba, tad konkrētajā vietā žokļa kauls ir bez slodzes un laika gaitā tas samazinās visās dimensijās un “atrofējas”, jo kauls vairs netiek stimulēts, noslogots. Arī defektam blakus esošie zobi šī iemesla dēļ zaudē savu stabilitāti – sašķiebjas uz defekta pusi, ar laiku atsedzas to saknes utt. Savukārt implanti aizstāj iztrūkstošās zobu saknes funkciju, slogo žokļa kaulu un novērš žokļa kaula atrofiju, blakus esošo zobu stabilitāti mutē. Ja cilvēkam ilgāku laiku trūkst vairāki zobi, tad ar laiku to var novērot arī sejas formas aprisēs.

https://www.carolinasmilessc.com/
https://www.carolinasmilessc.com/

4. Atmaksājas ilgtermiņā

Pieļauju, ka visbiežāk minētais arguments, kāpēc cilvēki atliek zobu aizvietošanu ar zobu implantiem, ir tieši ārstēšanas un protezēšanas izmaksas. Salīdzinoši ar citām zobārstniecības procedūrām, zobu implanti parasti ir dārga procedūra, kas prasa lielus ieguldījumus uzreiz vai pa daļām. Jāpatur prātā, ka tā ir investīcija ne tikai jūsu mutes dobuma veselībā, bet arī vispārējā organisma veselībā - kā zināms mūsu organisms ir vienota veselības sistēma. Tas ir vienreizējs ieguldījums pie pareizas uzturošās terapijas un zobu higiēnas. Par implantiem ir jārūpējas tāpat kā par dabīgajiem zobiem - jāveic zobu higiēnas rutīna katru dienu, kā arī regulāri jāapmeklē zobārsts un zobu higiēnists. Klasiskajām zobu protēzēm, pretēji zobu implantiem, ir jāveic gan labojumi, kas nozīmē papildu finanšu ieguldījumu. Tas nozīmē, ka cilvēki, kas izvēlas implantus, ilgtermiņā faktiski ietaupa naudu.

5. Zobu implanti atvieglo ēšanas funkciju

Cilvēki, kuriem ir mutē zobu protēzes, noteikti piekritīs, ka, mainoties situācijai mutē, mainās arī ēšanas paradumi. Ir grūti sakošļāt, nokost cietu, grūti sakošļājamu pārtiku. Savukārt ar zobu implantiem praktiski nav nekādu ierobežojumu. Labs steiks, rieksti, dārzeņi, augļi, košļājamās konfektes un dažādi našķi. Ar zobu implantiem jums nebūs jāatsakās no saviem ieradumiem un baudīt sev iemīļotos pārtikas produktus.

Piesakies konsultācijai

Citi raksti