Zobu implanti

Kādēļ atjaunot zaudētos zobus un kāpēc hokejisti neveic šo procedūru

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Daži no veidiem, kā mūsu senči atjaunoja zobus, ne tikai pārsteidz, bet pat šokē. Tika izmantoti akmeņi, kauli, dārgmetāli, dzīvnieku ragi un citi materiāli. Bet par laimi, tas viss ir pagātnē, un mūsdienu zobārstniecība izmanto drošas un efektīvas zobu atjaunošanas metodes. Kāpēc ir tik svarīgi atjaunot zaudētos zobus? Apskatīsim svarīgākos iemeslus!

1. Zobu trūkums var izraisīt zobus aptverošā kaula apjoma samazināšanos, jo pārtikas košļāšanas procesā netiek noslogots žokļa kauls. Citos gadījumos zobi, kas atrodas trūkstošo zobu tuvumā, var kļūt kustīgi, kā rezultātā var tikt ietekmēts sakodiens. Turklāt smaganas pakāpeniski var atkāpties.

2. Nopietnākos gadījumos, kad trūkst vairāk zobu, var tikt ietekmēta arī gremošanas sistēma. Kā? Mūsu mute ir pirmais orgāns gremošanas sistēmas ķēdē. Lielo dzerokļu trūkums var ietekmēt košļājamās pārtikas kvalitāti. Slikti sagremotas un pārstrādātas pārtikas rezultātā tiek pasliktināta nepieciešamo barības vielu un vitamīnu kvalitāte, kas vajadzīgi mūsu ķermenim (2, 3). Vienīgais izņēmums ir tad, ja pacientiem ir protēzes.

3. Rodas dažādi runas defekti - tiek traucēta dažu skaņu izteikšana. Iespējams, ka sāksi šļupstēt (3)!

4. Iepriekš minētās problēmas ar ilgu zobu neesamību var ietekmēt sejas funkciju izmaiņas - priekšējo zobu trūkuma dēļ lūpu zonā ir iespējamas dziļas sejas grumbas.

5. Bet, pats galvenais, zobu trūkums ietekmē cilvēka psiholoģisko stāvokli. Stress un zems pašnovērtējums arī ietekmē mūsu labklājību un veselību.


Bet ir arī labas ziņas! Mūsdienu medicīna piedāvā dažādas iespējas, kā aizstāt zaudētos zobus, lai saglabātu mūsu ķermeņa svarīgākās funkcijas - spēju košļāt, sarunāties un smieties. Viena no labākajām zobu nomaiņas metodēm ir zobu implanti (1). Tas ir lielisks veids, kā atjaunot smaidu:


1. Lielākā zobu implantu priekšrocība ir to dabiskais izskats - tos nevar atšķirt no īstajiem zobiem. Tas ir lielisks estētiskais risinājums, lai atjaunotu smaidu.

2. Implantu ievietošana neprasa īsto zobu deformēšanu vai izraušanu.

3. Tu nejutīsi, ka mutē atrodas svešķermenis.

4. Nav ierobežojumu tavam - ēšanas paradumiem, sportošani un citām aktivitātēm.

5. Implants ļauj saglabāt žokļa kaula dabisko formu.

Iespējams, kādreiz esi aizdomājies par to, kāpēc daudzi hokejisti neatjauno izsistos zobus, jo nepilnīgs smaids taču izskatās dīvaini. Tomēr šajā gadījumā iemesls ir visai pašsaprotams un vienkāršs. Hokejs ir agresīvs sporta veids, un traumas iespēja ir diezgan liela - zobu izsišana ar hokeja ripu vai nūju ir bieži sastopama trauma. Šī iemesla dēļ daudzi hokeja spēlētāji dzīvo bez viena (visbiežāk priekšējā) vai vairākiem zobiem, jo implantu ievietošana ir bezjēdzīga gadījumos, kad pastāv iespēja tos atkal izsist. Turklāt daudziem hokejistiem viņu smieklīgais smaids kļuvis pat par vizītkarti. Ārsti neiesaka steigties ar protēžu vai implantu uzstādīšanu, jo visbiežāk sportisti savu smaidu atjauno savas karjeras beigās. (4;5)

Piesakies konsultācijai

Citi raksti