Zobu implanti

Kas jāzina pirms zobu implantu ievietošanas: 5 soļi līdz skaistam smaidam

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Smaids un skaisti zobi ir katra cilvēka skaistākā rota. Tā ir mūsu vizītkarte un atstāj iespaidu par mums gan ikdienas komunikācijā, gan svarīgās tikšanās reizēs, piemēram, jaunā darba intervijā, biznesa tikšanās reizē. Tas ir arī mūsu emociju spogulis un dzīvestila indikators. Ja mūsu mutē ir jebkādi defekti, kas mums traucē pilnvērīgi smaidīt, mēs bieži jūtamies ļoti neērti un nedroši. Ne vienmēr tas ir saistīts ar mutes dobuma problēmām - iemesls arī var būt tikai viens iztrūkstošs zobs, kas lielā mērā ietekmē mūsu pašpārliecinātību - smaidīt, runāt un esot saskarsmē ar cilvēkiem.

Par laimi 21. gadsimtā zobārstniecība piedāvā veidus, kā uzlabot smaida estētiku, uzlabot zobu toni un ievietot zobu venīrus, kā arī aizstāt iztrūkstošos zobus. Viena no šīm metodēm ir zobu implanti - mākslīgā zoba ievietošana trūkstošā zoba vietā.

Zobu implanti ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā restaurēt Jūsu smaidu. Ja iztrūkst viens vai vairāki zobi - ir dažādi risinājumi, kā tos atjaunot tieši ar zobu implantiem.(1) Jūsu zobārsts visprecīzāk varēs atbildēt, kas tieši Jums būtu jādara, lai sagatavotos zobu atjaunošanai, izmantojot implantus, taču daži vispārīgi padomi, kas nodrēs, ja tikai apsverat šādu iespēju.(2)

Pirms zobu implantācijas, jums jādodas uz konsultāciju, kur zobārsts veiks diagnostiku - lai novērtētu Jūsu mutes dobuma veselības stāvokli.

Kas man būtu jādara pirms zobu implantu procedūras?

1. Datortomogrāfija

Svarīga procedūra pirms zobu implantu operācijas ir datortomogrāfija. Varbūt skan sarežģīti, taču tas nepieciešams, lai ārsts novērtētu mīksto un cieto audu apjomu, gūtu pilnu pārskatu par Jūsu zobiem gan augšžoklī, gan apakšžoklī, tāpat šī informācija viņam ļaus sagatavoties procedūrai, noteikt implanta izmēru un pozīciju.(3) Nepietiekama kaulu audu apjoma gadījumā ārsts pacientam var noteikt papildu procedūru - kaula apjoma palielināšanu (augmentācija).(4)

2. Kariess un smaganu saslimšanu ārstēšana

Reizēm implantācijas procesu var kavēt nepilnības mutes dobumā. Kariess, liels zobakmens vai smaganu saslimšanu konstatēšanas gadījumā nepieciešama papildu ārstēšana, tāpēc slikta zobu un smaganu veselība var atlikt zobu implanta ievietošanas procedūru. Ja Jums ir sūdzības par smaganu veselību, zobārsts noteiks konsultāciju pie periodontologa.

3. Ortodontiskā ārstēšana

Ja Jums ir saspiesti zobi vai šķībi zobi, vai nepareizs sakodiens - arī tad Jums nepieciešams konsultēties pie speciālista, kas regulē zobus un sakodienu  - ortodonta. Ja vēlaties, lai smaids būstu perfekts, tad, iespējams, Jums vispirms ir jāviec zobu korekcija un tikai tad jāplāno zoba implantācija.

4. Profesionāla zobu higiēna

Pirms zobu implantu ievietošanas ir ieteicams veikt  profesionālu zobu higiēnu pie higiēnista - noņemt uzkrājušos zobakmeni, iztīrīt zobus arī grūti aizsniedzamajās vietās mutes dobumā, lai uzlabotu kopējo mutes dobuma higiēnu un pēc implanta ievietošanas sekmētu dzīšanas procesus.

Kad veikti sagatavošanās darbi un diagnostika, vari atslābināties un lieki nesatraukties - jo tā ir pavisam vienkārša procedūra. Ja zini, ka pēc tam vēlēsies  atpūsties, tad iesakām atteikties no lieka stresa un ņemt vērā dažus padomus.

Padomi pirms operācijas:

1. Sagatavo sev maltīti

Pagatavo sev viegli sagremojamu maltīti vairākām dienām uz priekšu: smūtijs, zupa, izvairīties no cieta, birstoša vai grūti sakošļājama ēdiena. Pirmajās dienās pēc operācijas smaganas var būt jutīgas, tāpēc cietus pārtikas produktus, piemēram, dārzeņus un riekstus ēst nebūtu ieteicams. Centies arī izvairīties no pārlieku skābas vai pikantas pārtikas.

2. Plāno savu laiku

Vismaz nedēļu pēc operācijas atsakies no svarīgām aktivitātēm, fiziskas slodzes, sporta treniņiem un publiskiem pasākumiem. Pirmās trīs dienas nepieciešamas, lai veltītu laiku sev un savai labsajūtai. Lai arī daži pacienti jau ātrāk ir gatavi atgriezties ierastajā darba ritmā, labāk pasaudzē sevi, atpūties un kādu laiku pēc procedūras neplāno neko svarīgu.

3. Atpūties

Sagatavo vaļēju un ērtu apģērbu, kā arī neaizmirsti labi atpūsts dienu pirms operācijas.

4. Ceļš mājup

Parūpējies par to, lai pēc procedūras kāds tev palīdzētu nokļūt mājās, it īpaši ja implanta ievietošana tiek veikta sedācijā vai vispārējā anestēzijā. Arī tad, ja izmantota tikai parstā anestēzija (injekcija smaganā), ārsts pirms procedūras var Jums nozīmēt nomierinošus medikamentus, ja esat uztraukts. Iespējams, ka daži medikamenti vēl nebūs beiguši iedarboties un Jums nepieciešams pavadonis, jo tādā stāvoklī ir bīstami doties mājup vienam, it īpaši, vadīt automašīnu.

5. Esi izgulējies

Nākot uz procedūru tev jābūt harmoniskam, veselam, tāpēc pirms tam kārtīgi izgulies. Ieplāno procedūru pēc darba laika, vai pēc svarīgām tikšanās reizēm, lai nabūtu steigas un domas, kas varētu radīt Tev papildu stresu!(5)

Piesakies konsultācijai

Citi raksti