Iesakām

13 Ginesa pasaules rekordi, kas liks Tev pasmaidīt

Raksta titulbilde Piesakies konsultācijai

Kad runa ir par Ginesa rekordiem, cilvēku iztēlei un varēšanai nav robežu. To pašu var teikt par dabas spēju pārsteigt. Esam apkopojuši iespaidīgus, neparastus un iedvesmojošus rekordus par zobiem, smaidu un mutes dobumu un ne tikai, kas fiksēti gan tuvākās un tālākās ārzemēs, gan tepat Latvijā.

Avots: https://www.guinnessworldrecords.com/

#1. Visvairāk zobu cilvēka mutē

Vijay Kumar V. A. mutē ir 37 zobi, kas ir par 5 vairāk nekā parasti cilvēkam. Ar tik daudziem zobiem ēdienu sakošļāt ir pavisam viegli, tomēr pats indietis atzīst, ka ir arī diskomforts, piemēram, viņam diezgan bieži sanāk iekost mēlē.

Cik zobu ir Tev?

#2. Vecākais praktizējošais zobārsts pasaulē

2020. gada 26. februārī Seiji Sakanashi no Japānas 96 gadu un 278 dienu vecumā tika pasludināts par vecāko praktizējošo zobārstu pasaulē. Ārsts dzimis 1923. gada 24. maijā un joprojām pieņem pacientus 5 dienas nedēļā. Atliek novēlēt Seiji tikpat labu atmiņu un roku veiklību kā spēka gados, bet mums pārējiem – atrast savu īsto aizraušanos, kurai laimīgi nodoties līdz pat mūža nogalei!


#3. Visvairāk cilvēku, vienlaikus tīrot zobus

Indijā 2019. gada 7. novembrī iespaidīgs 26 382 cilvēku kopums “Colgate” akcijā sasniedza šo Ginesa rekordu ar mērķi veicināt veselīgu zobu higiēnu. Interesanti, cik daudz zobu pastas viņi iztērēja?

Varbūt šī ir laba ideja nelielam ikrīta saliedētības pasākumam birojā?Avots: https://www.guinnessworldrecords.com/

#4. Visvairāk bārdā iespraustu zobu bakstāmo kociņu

Amerikānis Džoels 2018. gadā izrotāja savu bārdu ar 3500 zobu bakstāmajiem kociņiem. Lai to paveiktu, viņam vajadzēja 3 stundas un 13 minūtes. 

Kā Tu dēvētu šo bārdas sakārtojuma veidu? Mēs balsojam par ežbārdiņu.Avots: https://www.guinnessworldrecords.com/

#5. Lielākā zobu pastu tūbiņu kolekcija pasaulē

Vals Kolpakovs, zobārsts no Atlantas, sava mūža laikā ir pamanījies sakrāt teju 3000 dažādu zobu pastu tūbiņu no visas pasaules, arī Japānas, Korejas, Ķīnas un Indijas.

Sākotnēji ārsts gribēja sasniegt citu rekordu – visvairāk izrauto zobu pasaulē, tomēr zobu pastu tūbiņu kolekcionēšana izrādījās aizraujošāks hobijs. Turklāt viņa pacienti no saviem ceļojumiem kā suvenīrus savam zobārstam atved nevis ledusskapju magnētus vai atslēgu piekariņus, bet, protams, zobu pastas! 

Nākamajā vizītē pie sava zobārsta noskaidro ne tikai savas mutes veselības stāvokli, bet arī viņa hobiju! Avots: https://www.guinnessworldrecords.com/

#6. Pasaulē platākā mute (un attiecīgi arī smaids)

Ja Tev gadās iemaldīties TikTok un nejauši ievērot sievieti ar humora izjūtu un neticami lielu muti, visticamāk, tu esi uzdūries Ginesa rekorda īpašniecei Samantai Ramsdelai. 31 gadu vecās dāmas mute ir iespaidīgus 10 cm plata. Ar pusdienām viņa noteikti tiek galā viens divi, un Samantas zobārstam nav pārāk jānopūlas, lai pārbaudītu aizmugurējo dzerokļu veselību. 

#7. Lielākais rasols pasaulē

Tālajā 2002. gadā mūsu pašu “Spilva” svinēja 10 gadu jubileju un savus viesus cienāja ar rasolu. Kur nu bez tā kārtīgos latviešu svētkos, vai ne? Bet tas nebija parasts rasols – tā kopējais svars bija iespaidīgas 3,277 tonnas, pelnīti iekļūstot Ginesa rekordu grāmatā. 

Ja vēlies to atkārtot, pieraksti recepti: 500 kg majonēzes, 940 kg vārītu kartupeļu, 340 kg vārītu burkānu, 560 kg desas, 6000 vārītu olu, 200 kg konservētu zaļo zirnīšu, 310 marinēti gurķi un 15 kg sāls. Sinepes, piparus un zaļumus vari pievienot pēc garšas. Labu apetīti!
  

Avots: Twitter / @GWR

#8. Garākā telefona/video saruna pasaulē

Šis ir vēl viens iespaidīgs Latvijas rekords, kuru 2012. gada martā sasniedza divas komandas - Kristaps Štāls un Patriks Zvaigzne, kā arī Leonīds Romanovs un Tatjana Fjodorova. Katras komandas saruna ilga 54 stundas un 4 minūtes, un runātāji nemaz nedomāja par tās beigšanu, tāpēc Ginesa rekordu grāmatā tika ierakstīti visu 4 dalībnieku vārdi. Liktenīgā saruna notika tirdzniecības centrā “Alfa” “Tele2” akcijas laikā, un tās gaitā tika apspriestas dažnedažādas tēmas, piemēram, akvāriji, sociālā dinamika un prāta spēks.  

Vai pazīsti kādu tikpat lielu pļāpu? Piezvani viņam un uzņem laiku… 

Avots: https://www.guinnessworldrecords.com/

#9. Cilvēks, kurš visīsākajā laika periodā apciemoja visas pasaules valstis

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pabūtu visās 195 pasaules valstīs? Amerikāniete Teilore to paveica 1 gadā un 189 dienās! Vien 22 gadu vecumā viņa izlēma mesties savas dzīves lielākajā piedzīvojumā un devās iepazīt pasauli no Ēģiptes piramīdām līdz pat Karību jūras kristālzilajam ūdenim, par mīļākajām valstīm atzīstot Islandi un Singapūru. Ceļojums noslēdzās 2018. gada decembrī un tika fiksēts Ginesa rekordu grāmatā. 

Pagaidām vēl to neviens nav atkārtojis, tā ka viss ir Tavās rokās. Kā būtu ar ceļojumu apkārt pasaulei?

#10. Augstākais tornis no tualetes papīra

28 ruļļi 30 sekunžu laikā, turklāt ruļļiem pieskaroties tikai ar vienu roku! Šo rekordu sasniedza Silvio Sabba no Milānas Itālijā 2013. gada 1. oktobrī. 

Izklausās pēc labas aktivitātes kā bērnu, tā arī pieaugušo ballītē. Un kas zina, varbūt 2020. gadā atsevišķās pasaules valstīs novērotā lielā tualetes papīra popularitāte patiesībā skaidrojama ar centieniem atkārtot šo rekordu, nevis sarūpēt krājumus pandēmijas laikam… #11. Karstākā vieta pasaulē

Nē, tā nav Latvija 2021. gada jūlijā! Kalifornijas tuksneša Nāves ielejā 1913. gada 10. jūlijā tika reģistrēti 56,7 grādi pēc Celsija. Rekords gandrīz tika labots šogad, gaisa temperatūrai tai pašā Nāves ielejā sasniedzot 54,4 grādus. Šis fenomens saistīts ar ielejas formu un atrašanās vietu, proti, kalnu grēdas tai apkārt neļauj virs ielejas nonākt lietus mākoņiem.

Un tomēr labi dzīvot Latvijā, vai ne?

#12. Vislielākais vīriešu trūkums

… bija Latvijā 2002. gadā! Saskaņā ar iedzīvotāju statistiku no kopējā iedzīvotāju skaita 53,97% veidoja sievietes, bet vīrieši – 46,03%. 

Jācer, ka kopš tā laika situācija ir uzlabojusies...

#13. Vispopulārākā emocijzīme jeb smaidiņš pasaulē

Līdz pat šai baltai dienai tas ir smaidiņš ar prieka asarām. Latvijā tam popularitātes skalā tikusi gan tikai trešā vieta, tāpēc aicinām Tevi smieties no sirds līdz pat asarām kā reālajā, tā arī virtuālajā vidē! Atceries: smaids vairo smaidu, bet prieks – prieku!

Parūpējies par savu smaidu kopā ar www.smaidaeksperti.lv!

Piesakies konsultācijai

Citi raksti